Debata o chytrých obcích na Urbis Smart City Fair

04.09.2020 |Jan Kuchyňka

Ve dnech 2. a 3. září se na brněnském výstavišti uskutečnil veletrh Urbis Smart City Fair. Sestával se z prezentace chytrých technologií pro obce a města, četných workshopových akcí, ale i debatní části. Debaty, kterou organizovala Česká tisková kancelář (ČTK) se zúčastnil i zástupce RRA JM, aby pohovořil o zkušenostech s programem SMART JMK. 

Obecným tématem byly "Chytré obce - je to vůbec klíčové téma, které řešit?" a dalšími diskutéry byl pan Vitula, náměstek Jihomoravského kraje a starosta Židlochovic, a pan Vanický, ředitel Centra pasivního domu. Z debaty vyplynulo, že je třeba šířit osvětu chytrým řešením, která by měla být uměřená, ale moderní, komplexní, ale investičně efektivní - i proto se nadále budeme snažit posouvat informovanost o aktuálních trendech, ale i přímou asistenci u reálných projektů.

Video přenos byl streamován online na několik zpravodajských webů. Záznam celé debaty můžete shlédnout na níže prezentovaném odkazu. Nejdříve je debatován okruh chytrých měst, následují zmíněné chytré obce a závěrečným tématem jsou chytré regiony.

https://livestream.com/accounts/17590784/events/9284551

https://www.bvv.cz/urbis/aktuality/urbis-fair-budoucnost-odbornici-diskutovali-na-tema-chytre-obce-mesta-regiony-a-jejich-budoucnost/

čtk.jpg

Kdo jsme