RRA JM se přihlásila ke kampani Kraj bez plastů

01.03.2019 |Lenka Pavlacká

V pátek 1. března 2019 navštívil Regionální rozvojovou agenturu jižní Moravy předseda výboru Zastupitelstva Jihomoravského kraje RNDr. Miroslav Kubásek, Ph. D.

Společně s ředitelem Agentury JUDr. Vladimírem Gašparem představili zaměstnancům kampaň #KrajBezPlastu, jejímž cílem je snížení spotřeby jednorázových a zbytečných plastů.

"V rámci kampaně bychom chtěli nabízet a podporovat alternativy, které budou mít pozitivní dopad na životní prostředí a budou zároveň ekonomicky výhodné. Motivace přitom musí být pozitivní a jsem velmi rád, že se k této kampani Regionální rozvojová agentura jižní Moravy aktivně příhlásila", sdělil Miroslav Kubásek, který kampaň na Jihomoravském kraji vede.

Podle slov Vladimíra Gašpara se Agentura vždy angažovala v oblasti ochrany životního prostředí a připomněl účast Agentury na přípravě první koncepce odpadového hospodářství JMK i realizaci velkého projektu Recyklace a úplné zneškodnění výrobků domácího chlazení z území Jihomoravského kraje, kterého výsledkem byla ekologická likvidace 16 500 lednic a přes 2 600 kilogramů nebezpečných freonů v celkové hodnotě 9,3 miliónu Kč.

IMG_3320_uprava_small.jpg

Kdo jsme