Morava napoleonská

Projekt „Morava napoleonská“ spojuje historické téma napoleonských tažení s poznáním míst a krás jižní Moravy, na kterých se tvořily evropské dějiny.

Jižní Morava je místo, které se významným způsobem zapsalo do dějin Evropy počátku 19. století, a to zejména díky slavné Bitvě tří císařů u Slavkova, ve které se střetla vojska francouzského císaře Napoleona, ruského cara Alexandra I. a rakouského císaře Františka I. Na jižní Moravě ovšem kromě řady souvisejících historických událostí proběhla i další významná bitva – v roce 1809 u Znojma.

Cílem projektu je poutavou formou nabídnout zájemcům návštěvu zajímavých lokalit a účast na akcích souvisejících s touto tematikou. Návštěvníkům regionu se tak nabízí možnost po celý rok poznávat nejen krásy regionu, ale také jeho historii.

Pro získání potřebných informací byl vytvořen webový portál www.morava-napoleonska.cz, kde naleznete Kalendář napoleonských akcí, které se v regionu pořádají, a také zpracovaných 30 doporučených míst, kudy kráčely dějiny spojené s císařem Napoleonem. Pokud však upřednostňujete osobitější přístup nasátí dobové atmosféry, můžete zhlédnout připravená videa. Zaujaly vás jednotlivé sekce? Tak stačí kouknout na Tipy na výlety a krásy Moravy zažít na vlastní kůži.

logo Morava napoleonská.jpg
img-8984

Od roku 2013 rozvíjí RRAJM za podpory Jihomoravského kraje spolupráci na projektu s obcemi, zájmovými sdruženími, muzei, kluby vojenské historie a podnikatelskými subjekty. Výsledkem této spolupráce jsou nejen nové propagační materiály, mobilní aplikace a videodokumenty, ale také např. nově vzniklá historicko-kulturní akce Napoleon v Brně (více na www.napoleonvbrne.cz). Postupně se připravují k prezentaci i nové turistické cíle, které osloví další zájemce o historii a poznávání krás jižní Moravy.